Günlük Kombin Modellerinde Ayrıntılar Önemli Mi?

Günlük Kombin

Zevkli insanların önem verdiği ev tasarımı ve benzeri diğer birçok şeyde olduğu gibi günlük kombin için de ayrıntılar son derece önemlidir. Örneğin, üstünüze giydiğiniz siyah bir bluzda çimen yeşili bir geometrik şekil mevcutsa ve siz bu ayrıntıyı göz ardı ederek altında pembe bir pantolon kullanırsanız ortaya kötü bir görüntü çıkacaktır. Dahası size bakan kişilerin gözünü de yormuş olacaksınız çünkü siyah ile pembe arasında renk uyumu bulunmamaktadır. Bu yüzden giydiğiniz veya denediğiniz kombinlerde en ufak ayrıntıya bile önem vermeniz göz yormayan ve karşınıza çıkan insanlarda estetik bir duygu veren seçimler yapmanızı sağlayacak. Çoğu kişinin oldukça önemsiz bulduğu oje bile kombininizin rengine ve stiline uymuyorsa modayı takip eden kimseler tarafından acımasızca yargılanabilirsiniz.

Sıradan günlük kombin modellerinde ayrıntının önemi 

Günlük Kombin

Sıradan günlük kombin modelleri denildiği zaman alışverişe çıkarken ya da sokağa çıkarken giyilen kıyafetler akla gelmelidir. Bu tür aktivitelerde çoğunlukla salaş bluz ve jean tercih edilir. Ayrıca göz yormayan, estetik bir zevki yansıtan bir kombin yapılması sizi modayı takip eden biri olarak gösterebilecek yegane unsurdur. Günlük kombin tercihlerimizde özel günlerde olduğu gibi ayrıntılara dikkat edilmesi elzemdir. Şık sayılabilecek kombinlere alt giyim olarak etekler, elbiseler veya kumaş pantolonlar dahilken üst giyim olarak da gömlek, oldukça şık bir kazak ya da büstiyer gibi kıyafetler tercih edilmelidir.

Desenli Günlük Giysi

Yukarıda sayılan konulardan en dikkat edilmesi gereken husus ise bluzların ya da pantolonların üstünde bulunan şekiller ve desenler olmalıdır. Bunun sebebi göz ardı edilebilen oldukça ufak bir ayrıntının kimi zaman sizin rüküş görünmenize neden olabilmesidir. Dolayısıyla kombininizdeki detay her ne kadar küçük olursa ona uygun bir giysi bulmak da o kadar güçleşiyor.

Günlük kombinde takı

Günlük Kombinde Küpe

Takılar kombininizin şıklığına ve sadeliğine uygun olmasının yanı sıra renk bakımından uyumlu olmaları da fazlasıyla önemlidir. Örneğin, altın bir küpe takacaksınız ve kemerinizin başlığı gümüş renginde ise renk uyuşmazlığından dolayı kötü bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bir diğer önemli konu da kombininizde tercih ettiğiniz kolyenizdir. Detaylı bir ayakkabı giydiyseniz kolye tercihinizin de onunla uyumlu olması gerekir.

Sonuç olarak ayrıntı ister büyük, ister küçük olsun yapacağınız en ufak hata sizi şık biri de yapabilir, rüküş de.

 

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir